Zatrzymany kolejny sprawca kradzieży z włamaniem

W ubiegłym tygodniu doszło do kradzieży z włamaniem na terenie miasta Lubawki. Sprawca dla niepoznaki po dokonanej kradzieży, układał cegłówki ażurowej ściany na swoje miejsce. Kamiennogórski funkcjonariusz nie dał się zwieść na manowce.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, udał się do miejscowości Lubawka, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem, doszło do włamania. Na miejscu okazało się, że sprawca dostał się do pomieszczenia gospodarczego, poprzez częściowe zburzenie ażurowej ściany, dzielącej pomieszczenie gospodarcze pokrzywdzonego z pomieszczeniem sprawcy. 45-letni mieszkaniec Lubawki w okresie 3 miesięcy, dokonał kradzieży elektronarzędzi na kwotę ponad 5000 zł, każdorazowo układając dla niepoznaki cegłówki ażurowej ściany na swoje miejsce. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W toku dalszych czynności, policjanci z Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej jednostki, odzyskali część utraconego mienia. Sprawcy grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Elwira Hajduga