Zabezpieczenie poniedziałkowych obchodów w Krzeszowie

zdjęcie: Zabezpieczenie poniedziałkowych obchodów w Krzeszowie / pixabay/140542
Z uwagi na poniedziałkowy dzień wolny, który jest świętem kościelnym kamiennogórscy policjanci ze wsparciem funkcjonariuszy z Lwówka Śląskiego i Bolesławca będą zabezpieczać obchody w Krzeszowie, aby zapewnić płynność ruchu, bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu oraz strzec porządku publicznego. Apelujemy aby przesiąść się na ten dzień ze swoich samochodów do komunikacji autobusowej.

Jednym z zadań policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom różnych zgromadzeń i imprez, a także dbanie o to aby ruch odbywał się w sposób prawidłowy.
15 sierpnia 2022 roku to dzień wolny, w którym wiele osób wybiera się na uroczystości związane ze świętem kościelnym. Bazylika Krzeszowska to jedno z najbardziej obleganych w tym dniu miejsc. Ruch pojazdów i pieszych w trakcie trwania obchodów jest mocno wzmożony.

Dlatego kamiennogórski Referat Ruchu Drogowego wraz z pomocą funkcjonariuszy z Lwówka Śląskiego i Bolesławca, a także Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu, będzie zabezpieczać uroczystości.
Głównym celem jest zapewnienie płynności ruchu, z uwagi na znacznie zwiększony ruch pojazdów. Zminimalizowanie zagrożeń dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także strzeżenie bezpieczeństwa publicznego.

Apelujemy aby zrezygnować z korzystania w tym dniu z własnych samochodów z powodu możliwych trudności z zaparkowaniem w Krzeszowie.
PKS Kamienna Góra w tym dniu uruchomił linię, która będzie kursowała z Kamiennej Góry do Krzeszowa i z powrotem co pół godziny, zaczynając od 09:30 (przystanki – Dworzec autobusowy oraz ul. Kościuszki). Ostatni autobus do Krzeszowa – 17:00, z Krzeszowa – 17:30.

st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka