Uwierzył, że rozmówca jest pracownikiem banku – stracił prawie 35 tysięcy złotych! Seniorze nie działaj pochopnie!

fot. KPP w Kamiennej Górze
69-letni mężczyzna uwierzył, że dzwoni pracownik banku, który poinformował go o podejrzanej aktywności na koncie i poprosił o zainstalowanie aplikacji. W wyniku tych operacji utracił prawie 35 tysięcy złotych. Apelujemy o ostrożność!
REKLAMA

Oszuści nadal nie odpuszczają i wykorzystują wszelkie okazje do tego aby uzyskać dostęp do kont bankowych. Niestety, osoby starsze są szczególnie narażone na tego typu próby z uwagi na to, że są przekonani o dobroci ludzi. Większość z nich nie ma jeszcze dużego doświadczenia w kontaktach z komputerem czy telefonem.
W ubiegłym tygodniu kamiennogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie. 69-latek uwierzył, że rozmawia z pracownikiem banku, który poinformował go o probie wyłudzenia pieniędzy oraz podejrzanej aktywności na jego koncie. Niestety, zainstalował na swoim telefonie aplikacje, która pozwoliła na dostęp do urządzenia oszustowi. W wyniku tej operacji przestępca uruchomił kredyt gotówkowy i mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego utracił prawie 35 tysięcy złotych!

Apelujemy, aby uświadamiać naszym bliskim o możliwościach, jakie wykorzystują oszuści.
Rozmawiajmy z seniorami i ochrońmy ich przed utratą pieniędzy!


st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kamienna Góra
18.4°C
wschód słońca: 05:51
zachód słońca: 20:07
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kamiennej Górze

kiedy
2022-11-05 18:00
miejsce
Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany