Sprawca włamania na strych zatrzymany na gorącym uczynku

zdjęcie: Sprawca włamania na strych zatrzymany na gorącym uczynku / fot. KPP w Kamiennej Górze
Dzięki czujności jednego z mieszkańców, kamiennogórscy policjanci patrolu interwencyjnego na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który włamał się na strych w jednej z kamienic na terenie miasta. 47-latek próbował jeszcze ukryć się przed mundurowymi za… walizką, jednak szybko został przez nich wypatrzony i zatrzymany. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

W nocy z piątku na sobotę (22-23 marca 2024 roku) policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji otrzymali informację od czujnego mieszkańca, że ktoś prawdopodobnie włamuje się do pomieszczeń na strychu w jednej z kamienic na terenie Kamiennej Góry.

Policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce i rzeczywiście ujawnili wyłamaną kłódkę oraz przygotowane do wyniesienia fanty m.in. sprzęt wędkarski. Mundurowi rozpoczęli sprawdzanie strychu i po chwili zauważyli 47-latka, który próbował schować się przed nimi za... walizką. Mężczyzna chyba liczył na to, że przechytrzy mundurowych i stanie się dla nich „niewidzialny”.

Kamiennogórzanin został szybko wypatrzony i zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Kradzież z włamaniem to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka