Narkotesty od Urzędu Miasta dla kamiennogórskiej policji

zdjęcie: Narkotesty od Urzędu Miasta dla kamiennogórskiej policji / fot. KPP w Kamiennej Górze
Współpraca pomiędzy instytucjami w zakresie eliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących jest bardzo ważna z punktu widzenia postulatów społeczeństwa. Aby profesjonalnie i rzetelnie wykonywać te zadania policjanci potrzebują specjalistycznego sprzętu.

Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze nadkom. Stanisław Cenarski z rąk burmistrza miasta Janusza Chodasewicza przyjął 69 narkotestów niezbędnych do wykonywania czynności służbowych przez policjantów. Jest to specjalistyczne narzędzie, które wykrywa w organizmie osoby zażywane narkotyki poprzez badanie śliny. Urząd Miasta przeznaczył na ten cel prawie 6,5 tysiąca złotych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii dla miasta Kamienna Góra na 2022 r.

Dziękujemy za wsparcie!

sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka