Bezpiecznie podczas obchodów Święta w Krzeszowie

W poniedziałek 15 sierpnia 2022r. który jest świętem kościelnym kamiennogórscy policjanci ze wsparciem funkcjonariuszy z Lwówka Śląskiego i Bolesławca zabezpieczali obchody w Krzeszowie. Swoją obecnością zapewniali bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu oraz strzegli porządku publicznego.

Jednym z zadań policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom różnych zgromadzeń i imprez, a także dbanie o to aby ruch odbywał się w sposób prawidłowy.
Bazylika Krzeszowska 15 sierpnia 2022 roku to jedno z najbardziej obleganych w tym dniu miejsc. Wielu pielgrzymów, turystów, a także mieszkańców powiatu kamiennogórskiego zawitało do Bazyliki aby uczestniczyć w obchodach święta kościelnego.
Policjanci z Kamiennej Góry, Lwówka Śląskiego i Bolesławca ze wsparciem Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu, zabezpieczali imprezę.

Priorytetem było zapewnienie płynności ruchu, a także minimalizacja zagrożeń wynikających ze wzmożonego ruchu pieszych. Pomimo niewielkich trudności spowodowanych nieprawidłowym parkowaniem obchody były bezpieczne.

mł. asp. Elwira Hajduga