Areszt za usiłowanie zabójstwa

Dzięki szybkiej i profesjonalnej pracy mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, pod nadzorem kamiennogórskiej prokuratury we współpracy z kamiennogórskim sądem, sprawca usiłowania zabójstwa trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W nocy z 5 na 6 kwietnia 2024r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, udali się na interwencję do jednego z mieszkań na terenie gminy Lubawka, gdzie ranny mężczyzna, miał okaleczyć się niebezpiecznym narzędziem. W wyniku skutecznej analizy miejsca zdarzenia, a także skuteczności działań dochodzeniowo-śledczych, szybko wyszło na jaw, że 45-letni mężczyzna podczas zakrapianej alkoholem imprezy, został zaatakowany siekierą przez 41-letniego mieszkańca gminy Lubawka. Pokrzywdzony mężczyzna z raną głowy i nogi został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Sprawca został niezwłocznie zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd po przesłuchaniu podejrzanego wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

mł. asp. Elwira Hajduga